אודות

אני ד”ר לפסיכולוגיה קלינית, מומחית בישראל ובניו יורק. בתום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב, בחרתי להמשיך להרחיב את ידיעותי ולהעמיק את נסיוני הקליני, בלימודי דוקטורט באוניברסיטת Fairleigh Dickinson בניו ג’רזי, ארצות הברית.

במשך 6 שנות עבודתי בניו יורק עבדתי בבתי חולים ציבוריים ופרטים, ובקליניקה פרטית במנהטן. טיפלתי במגוון רחב של מטופלים, מאלו שמנהלים חיים עצמאיים מלאים, ומחזיקים במשרות יוקרתיות, ועד אלו הזקוקים לאשפוז ומהווים סכנה לעצמם או לאחרים. ההכרות עם מגוון רחב של אינדיווידואלים והשוני בצרכים הטיפוליים שלהם, הבהירה לי את החשיבות שבהתאמת סוג הטיפול לאדם היחיד והמיוחד הפונה לעזרה.

כיום אני עובדת בגישת טיפול אינטגרטיבית אשר משלבת גישות פסיכודינמיות, עם טיפול התנהגותי-קוגנטיבי, וטיפול פמיניסטי. כמנהלת שירותי הייעוץ הפסיכולוגי במכללת שנקר בשבע שנים האחרונות, אני מתאימה גישה זו גם לטיפולים קצרי מועד שהסטודנטים זכאים להם בשנות לימודיהם במכללה. גם בקליניקה הפרטית, ישנם מצבים בהם טיפול קצר מועד הוא נכון ומועדף על הפונים, ואני שמחה לכבד ציפייה זו אם היא אפשרית על פי ניסיוני הקליני.

בנוסף לכך, אני משתתפת באופן קבוע בכינוסים מקצועיים בארץ ובחו”ל ומעודכנת בספרות המקצועית המתפרסמת בישראל ובעולם, מה שמאפשר לי להציע את הטיפול המועיל ביותר עבור כל מטופל. פסיכולוגיה היא תחום משתנה ומתחדש, והמחקר הקליני מאפשר להתאים סוגי טיפול לצרכיו של המטופל. התאמה זו מונעת בזבוז של זמן וכסף על טיפול לא מתאים ואני רואה בה מחויבות אתית.

ולבסוף, הפיכתו של העולם לגלובלי, והניידות שלנו בתוכו, עודדו אותי להרחיב את גבולות הטיפול גם למרחב האינטרנטי, ואני מציעה היום ייעוץ אונליין לישראלים רבים הגרים מחוץ לישראל.

בתקשורת

עיתון גלובס
19/12/2010
העיקר זה הרומנטיקה

עשר פלוס
מגזין אינטרנט להורים ומתבגרים
14/12/2010
כאן היה ביתם

מקצוענים ערוץ 10
איך מטפלים בחרדת הבחינות

Saloona
מגזין אינטרנט חדש לנשים
עצמאית בשטח

Saloona
מגזין אינטרנט חדש לנשים
עצמאית בשטח

Michal Ben Zvi Sommer Ph.D.
ד״ר מיכל בן צבי זומר
פסיכולוגית קלינית מומחית

בין תחומי ההתמחות שלי


• טיפול התנהגותי קוגנטיבי בהפרעות חרדה (פוביות, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, חרדת בחינות, חרדה חברתית, הפרעת חרדה כללית)
• טיפול בנשים עם הסיטוריה של טראומה מינית בשיטת Seeking Safety (שילוב של טכניקות קוגנטיביות-בהביורסיטיות עם mindfulness).
• טיפול פמיניסטי לנשים המחפשות את "קולן" ואת האומץ להקשיב לו ולהשמיעו.
• טיפול בנשים וגברים החווים מתח תסכול ואף דכאון בהתמודדותם עם קונפליקט קריירה-משפחה.